Cyklus Moderní architektura – Brno 30.let - 1Den

Brno

Termíny

Datum výletu Dostupnost Cena Volná místa
Načíst další
Zobrazit méně

Výlet do moravské metropole za památkami z období 30.let. Brno je bohaté na honosné a významné vily postavené v mnoha stylech, velmi výrazně je zde zastoupen funkcionalismus. Navštívíme nejslavnější vilu Brna – Tugendhat, která je zapsána na seznam UNESCO a je naprostým majstrštychem architekta  Mise van den Rohe. Vila měla zajímavý osud, byla o ní napsána kniha „Skleněný pokoj“, podle které byl natočen film. Nově v rámci vstupenky budete moci také navštívit zahradu rodičů Grety Tugendhat.

Druhá zastávka bude v vile Stiassni, která je ze stejné doby a je dílem architekta Ernesta Wiesnera. Budete mít možnost porovnat dvě odlišná pojetí a styly bydlení. Majitelé obou domů měli podobný osud, byli to židovské rodiny a podnikali ve stejném oboru. Navzájem se znali, navštěvovali a obě dámy společně pracovali v různých dobročinných projektech. Vila Stiassni vyniká svojí rozlehlou zahradou, která patřila mezi největší soukromé zahrady u nás.

Na závěr nás čeká prohlídka Jurkovičovy vily, kterou si nechal osobitý architekt postavit jako soukromé sídlo a zcela kontrastuje nejen okolním domům. Krásná je zejména vstupní hala, v patře vily probíhají různé doprovodné akce a výstavy. Kouzelná je zahrada.

Odjezd v 7,00 hod. z Tábora, návrat v cca 10,00 hod. Sebou jídlo na celý den – možnost občerstvení bude pouze po skončení prohlídky vily Tugendhat.

Cena : 1900,- Kč/os
Cena zahrnuje : dopravu, vstupenky do všech objektů, průvodce
Oběd není součástí ceny zájezdu.

ZAVOLEJTE NÁM A MÍSTA REZERVUJTE – 724 820 178
NEBO OBJEDNEJTE ONLINE NA TÉTO STRÁNCE

Bližší informace ohledně odjezdu vám budou zaslány po zaplacení zájezdu. Zájezd je nutné zaplatit předem, nejpozději do 15.3.2022.
Všechny výlety jsou celodenní. Je třeba si vzít dobré oblečení adekvátní k počasí, jídlo a pití sebou. Výlety jsou koncipovány tak, že se nepočítá s velkými rozchody a s časem na oběd.

Autobus nám zajede vždy před každou vilu, je to tedy zájezd vhodný i pro méně pohyblivé účastníky, je třeba vydržet stát při jednotlivých prohlídkách. Kapacita zájezdu pouze 16 míst.
Zájezd se platí vždy předem ve 100% výši. Stornopoplatek : 14 dní předem ve 100% výši, do 14 dnů před termínem 0%. Rádi se vám v případě zrušení pokusíme vyjít maximálně vstříc s náhradním programem.
Platba zájezdu je možná převodem na účet.

Odjezdy z Tábora z prostoru před vlakovým nádražím. (možnost přistoupení po trase zájezdu – dle dohody)

Máte dotaz? Pošlete nám ho prostřednictvím formuláře.

Cyklus Moderní architektura – Brno 30.let
Cena od
CZK 1,900 Za osobu
Přidat cestující
Adult
CZK 1,900 Per Adult
Potřebujete pomoci s rezervací? Pošlete nám zprávu